https://www.cimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
T.C.
MARMARİS KAYMAKAMLIĞI
Özel Kalem
 
                                            '21 Mart Dünya Ormancılık Günü ' Mesajı
        Ormanlar; bir Ülkenin, doğal güzellik ve zenginlik kaynağı, en önemlisi akciğerleridir. Yüzlerce yılda yetişen ağaçların tarım, arsa v.b. amaçla bilinçsizce kesilmesi hatta yakılmasıyla,  akciğerlerimiz ve dahası milli servetimiz yok olmaktadır.
        Ülkemizin ve Dünyamızın en önemli hazinelerinden biri olan ormanların, dünya nüfusu ve sanayileşmenin hızlı artmasıyla, doğal dengeyi bozarak, erozyon, çölleşme, kuraklık gibi geri dönüşü olmayan ve geleceğimizi tehdit eden kayıplara yol açmaktadır. Bu nedenle ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi tahrip etmeden faydalanmak ve bu bilincin tüm vatandaşlarımıza kazandırılması gerekmektedir.Unutulmamalıdır ki miktarı arttıkça doğaya zarar vermeyen tek varlık ormanlardır.
        Orman varlığımızın korunması, verimli orman alanlarının çoğaltılması, ülkemizin en önemli sorunlarından olan erozyonun önlenmesine de katkıda bulunacaktır. Bu konuda çaba gösteren yurttaşlarımızı ve sivil toplum örgütlerimizi kutluyor, çalışmalarını ayni inanç ve kararlılıkla sürdürmelerini diliyorum.
     Daha sağlıklı bir çevre ve yaşam ortamımız için, en önemli doğal kaynağımız olan ormanların, gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miras olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm orman çalışanlarının ve Marmarislilerin, '21 Mart Dünya Ormancılık Gününü ve Orman Haftasını' kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
 
                                Celalettin YÜKSEL
                                  Marmaris Kaymakamı
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19