https://www.cimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
                                                                                                                       T.C.
MARMARİS KAYMAKAMLIĞI
   Özel Kalem
 
 
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ” Mesajı
 
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, işgal kuvvetlerine karşı başlatılan onurlu mücadele, büyük bir zaferle sonuçlandırmış ve bu zafer, Türk Milleti’nin ruhuna, karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır.
Ulusumuz Cumhuriyet ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş; karşılaşılan sorunları Cumhuriyete bağlılığı sayesinde aşmıştır.
En büyük bayramımızda, başımızı her dönemde dik tutabilmek için Cumhuriyetimizin taşıdığı önemi daha iyi anlıyor ve geçmişimizle gurur duyuyoruz.
Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve Atatürk devrimlerine bağlılığımız, vatan sevgimiz ve bilincimiz, birlik ve dayanışma kaynağımız olacaktır. Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet korumak ve muhafaza etmek görevimizi, Çanakkale' de, Kurtuluş Savaşında en son 15 Temmuz' da olduğu gibi her ne koşulda olursa olsun yerine getirmeye devam edeceğiz.
            Tarihimizin dönüm noktası, Cumhuriyetimizin 95.’inci yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm Marmaris halkının “Cumhuriyet Bayramı” nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  
 
                              Celalettin YÜKSEL
                                Marmaris Kaymakamı
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19