https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
        
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında başlayan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ uygulamasıyla Marmaris’teki genç çiftçilere projeleri çerçevesinde hibeleri yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında hibe programı uygulamaktadır.
Marmaris Kaymakamı Sayın Celalettin YÜKSEL ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin KAYA, hibe programından faydalanan genç çiftçileri yerinde ziyaret ederek, hayvanların durumu hakkında bilgiler aldılar.
Kaymakam Celalettin YÜKSEL “İlçemizden başvuran çiftçilerimizden toplam 7 adet “Genç Çiftçi Projesi” gerekli kriterleri sağlayarak kabul edilmiştir. Bunlardan 4 çiftçi arıcılık, 2 çiftçi büyükbaş hayvancılık ve 1 çiftçi ise küçükbaş hayvancılık hibesi almıştır. Arıcılık hibesi ve büyükbaş hayvan projesi kabul olan genç çiftçilerimize hibeler yapılmış olup, ileriki günlerde küçükbaş hayvancılık projesi kabul edilen çiftçimize de hibesi yapılacaktır. Bu tür yaklaşımlar özellikle kırsalda yaşayan gençlerin yeni iş kurmaları yeni istihdam alanlarının açılması ve köyden kopmaması adına önemlidir. İlçemizde tarımsal konulara önem vermekteyiz. Hibe alan tüm genç çiftçilerimize hayırlı olsun, ürünlerinin bol ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.
İlçe Müdürü Nejmettin KAYA “Genç çiftçiler proje uygulanmaya başladıktan sonra en az 3 yıl hayvancılık faaliyetini devam ettirecekler. Proje kapsamında alınan hayvanlar bu süre içerisinde satılmayacak veya başkasına devredilemeyecek. Bu süre içerisinde her türlü sağlık kontrolleri de İlçe Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri tarafından yapılacaktır. İlçe Müdürlüğü olarak bizler Genç Çiftçilerin 2017 yılında devam edecek olan “Genç Çiftçi Projesi” hibe programına başvurmalarını istiyoruz. Bu konuda İlçe Müdürlüğümüze gelerek her türlü desteği alabileceklerdir. Hangi üretim dalında nasıl bir proje sunabilecekleri konusunda kendilerine her zaman desteğimiz devam edecektir.” dedi.
 
    
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19