https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
 
T.C.
MARMARİS KAYMAKAMLIĞI
Özel Kalem
 
 
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı
 
 
Bir toplumun gelişmişlik düzeyi, o toplumdaki kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Bu nedenle, toplumsal hayatta nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur.
Ülkemizin sosyal ve iktisadi alanda kalkınması kadınlarımızın da katkılarıyla mümkün olmuştur. Yapıcı ve düzenleyici bakış açısı ile olaylara bakmayı bilen kadınlarımızın bu topluma hizmetleri göz ardı edilmemelidir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.
Bu düşünceler ile yaşamımızın doğumundan ölümüne kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkatle emek veren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak esenlikler diliyorum.
 
 
Celalettin YÜKSEL
Marmaris Kaymakamı
 
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19