https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
 
 
T.C.
MARMARİS KAYMAKAMLIĞI
Özel Kalem
 
 
“ 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ” Mesajı
 
Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 79' uncu yıldönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz.
         Kendini milletine adayan Mustafa Kemal Atatürk, halkının gücünü her şeyin üzerinde tutarak onları bir hedef etrafında toplamış ve topyekûn bir mücadeleyi başlatmıştır. Tüm olumsuz şartlara rağmen kazanılan zaferler sonucunda kurulan yeni Türk devletini Cumhuriyetle taçlandırarak sadece kendi milleti tarafından değil, tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir.
         Gücünü milletine olan sevgisinden, inancından ve güveninden alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başarıları, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Onun kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde bir kere daha rahmetle anıyorum.
 
 
Celalettin YÜKSEL
Marmaris Kaymakamı
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19