https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
 
Buruk anneler günü kutlama ziyareti
Marmaris İlçesi’nde, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in annesi Güzel Eker’e buruk “Anneler Günü” kutlama ziyareti yapıldı. Kaymakamımız Celalettin Yüksel, “ Nedip’im, bizler, vatan ve bayrak için şahadete ulaştı, ruhu şad olsun” dedi.
 Kaymakamımız Celalettin Yüksel, eşi Hülya Yüksel ve  İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, eşi Selma Sarıkaya, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde şehit edilen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in annesi Güzel Eker’e evinde “Anneler Günü” nedeniyle ziyarette bulundu.
Kapıyı açan anne Güzel Eker, karşısında Marmaris protokolünü görünce sarılarak gözyaşı döktü. İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya’nın öğretmen eşi Selma Sarıkaya, anneler gününü kutlayarak gözyaşları içinde çiçek hediye etti.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman yanlarında olduğunu belirten Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, “ Bu anlamlı günde sizleri yalnız bırakmak istemedik. Cengiz kardeşim bizim çok özel ve değerli bir görev adamı idi. Nedip’im bizler için, vatan için ve bayrak için şahadete ulaştı. Kardeşimin ruhu şad olsun” dedi.
Annenin, odaların her bir köşesinde şehit olan oğlu Nedip Cengiz Eker’in fotoğrafları ile eşyalarını koyduğu görüldü. Anneler Günü’nde oğlu ile beraber kutladığı eve geldiği ve anılarını yaşadığı öğrenilen anne Eker, konuşmakta güçlük çekerek ziyarete gelen ilçe protokolüne teşekkür etti. Baba Nihat Eker’in hac görevi için umre de olduğu öğrenildi.
 
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19