https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
 
 
T.C.
Marmaris Kaymakamlığı
Özel Kalem
 
“24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı
 
1928 yılında Büyük Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Atatürk'ün 'Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözlerinde ifade ettiği gibi, geleceğimizin emanetçisi olarak gördüğü gençliğimizin, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı ve Cumhuriyetimizi yarınlara taşıyacak nesiller olarak yetişmesinde en büyük görev öğretmenlerimizdedir. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                                                                    Celalettin YÜKSEL
                                                                     Marmaris Kaymakamı
 
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19