https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
T.C.
MARMARİS KAYMAKAMLIĞI
Özel Kalem
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ” Mesajı
 
23 Nisan 1920’de yokluğun, güçlüğün ve en önemlisi de umutsuzluğun en yoğun dönemlerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” prensibiyle açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi; Türk Milletinin geleceğini aydınlatan, ulusal kurtuluş hareketinin yurt geneline yayılmasını sağlayan büyük uyanışın en önemli adımı olmuştur.
Yine Meclisin açılışıyla top yekûn verilen mücadeleyle yalnızca düşman işgali engellenerek vatan kurtarılmamış, aynı zamanda bütün fertlerin düşünce ve duygularını yansıtan halk egemenliğine dayalı, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de bu sayede atılmıştır.
Atatürk’ün Türk Milletine hedef gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olmak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız. Çünkü günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak,  eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97’ inci yıldönümünde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can vermiş aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyor; halkımızın ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgiyle gözlerinden öpüyorum.
 
 
Celalettin YÜKSEL
Marmaris Kaymakamı
 
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19