https://www.bimer.gov.tr/ 
 
http://www.guvenlinet.org.tr/tr/ 
 
 
https://www.turkiye.gov.tr/ 
 
 
                                 T.C.

                                                                       MARMARİSKAYMAKAMLIĞI

                                                                                      Özel Kalem

 
 
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı
 
19 Mayıs 1919; Türk Milletinin kaderini değiştiren, milletimizi esaret altında kalmaktan kurtaran, makûs talihini değiştiren, yarınlarını aydınlatan ve tam bağımsızlık yolundaki süreci başlatan tarihimizdeki dönüm noktalarından biridir.
Kurtuluş mücadelemizin sembolü olan bu günün, Türkiye Cumhuriyetinin teminatı değerli gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır.
Özgürlük bilinci ile yetişen gençlerimize bağımsız Türkiye’nin geleceğini emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her zaman ön planda tuttuğu ve her alanda ön sıralarda yer almalarını istediği sevgili gençlerimize verdiği önemi, 19 Mayıs’ı onlara armağan ederek bir kez daha göstermiştir.
Biliyor ve inanıyoruz ki; Cumhuriyetimizi, çağdaşlaşma yolundan asla ödün vermeyerek, geleceğe emin adımlarla taşımak ve yaşatmak Türk Gençliğinin birinci önceliği olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, İstiklâl Savaşımız, terör ve 15 Temmuz şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                                                                                             
Celalettin YÜKSEL
Marmaris Kaymakamı
 
   
 

T.C. Marmaris Kaymakamlığı
Telefon: 0252 413 71 29
Faks: 0252 412 09 19